"Loading..."

PROGRAMMER, PASSIONATE AVIATOR, INVENTOR

Aykut Alp KURTAY

1996 yılının ekim ayında Dünyaya geldiğimi söylerler. Eğitim öğretim hayatıma 2002 yılında Murat Kölük İ.Ö.O'da başladım. Eğitim öğretim hayatım başlayana kadar haftamın bir kaç günü Hezarfen Havalimanında geçiyordu. Babamın pilot olması benimde daha o yaşlardayken havacılığa tutkum olması Hezarfen havalimanında çok iyi bir zaman geçirmemi sağlıyordu. Devamında Hamdullah Suphi İ.Ö.O'da orta okul eğitimine başladım ve orta okuldayken Visual Basic 6.0 öğrendim. 9.sınıfın yazına kadar bilgisayar programlaması ile uğraştım. Sonrasında ise PHP öğrenerek web üzerinde çalışmalar yürüttüm ve kısa süre sonra bu işi profesyonel hale getirerek freelancer olarak çalışmaya başladım. 19 Yaşıma geldiğimde ise İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde kendi web yazılım ajansımı kurdum(Vimana Software) ve burada Ramada Hotel, Adil Işık, PredictLabs gibi birçok tanınmış firmaya hizmet sağladım.Tabi bu süreç içinde sadece programlama değil sunucu yönetimi öğrenerek 6 lokasyonda sunucu hizmetide sağlamaya başladım.Bu kadar şey olurken en büyük tutkum uçaklardı. Bu ilgi belki babamın pilot olmasından kaynaklı da olabilir bilmiyorum ama ne zaman babamla bulutlara bıraksak kendimizi havadayken mest olurum. Bende tutkum ve işimi bir projede birleştirmek istedim ve Ocak 2016'da havacılık üzerine bir arge projesine başladım ve çeşitli havacılık kuruluşlarıyla görüşmeler yürüttüm devamında ise kosgeb ar-ge'ye başvurdum ve gerekli desteğin çıkmış olmasına rağmen projemin çıkışını erteledim ve kosgeb desteğinden vazgeçtim. Projemin prototipini bitirdim ve artık yatırım almaya hazır olarak gördüğüm projem içinde etohuma başvuruda bulundum. Şuana kadar her şey yolunda gitti. Bu projeyle ilgili gelişmeleri blog kısmından paylaşacağım.Peki bunlar dışında Aykut Alp kim derseniz eğer tenis, bowling oynamayı, gezmeyi, araştırmayı seven antimonoton biri diyebiliriz. Tabi çocukluğundan bugüne değişmeyen en büyük tutkusu havacılık. Bir de unutmadan aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi Matematik-Bilgisayar bölümünde %75+%15 burslu olarak öğrenim hayatına devam etmekte.Kendileri ileride gökyüzünü meslek edinmek ister.

% Programming
% Aviation
Development    

My Services

Continuously Creating Daring Digital Solutions

Great Design

Our web design team will spend time with our digital marketing team to ensure the core principles of effective websites.

Perfect Coding

Our web design team uses PHP as programming language and we use MySQL for data management.

Web Hosting

We provide a seamless 24/7 web experience with our servers located in 6 locations in the World.

Domain

You can purchased any not purchased domain via vimana software and you can manage your domain via our management panel.

İnteraktif Video

Our designer team uses Adobe After Effects as video production and we use photohop and soundbooth for video production.

Dedicated Server

We provide a seamless 24/7 dedicated server experience with our servers located in 6 locations in the World.

Have You Fallen In Love Already With My Works?

My Process

That's How We Do It

1. Planning

2. Idea

3. Design

4. Development

5. Result

From Blog

My Latest News

Our Clients

They Trust Us

Contact Us

Dont hesitate to get touch please fill out this form and we'll get back to you within 48hrs. We hand picked to provide the right balance of skills to work.

Get in Touch

Mon-Fri: 8:00 – 20:00

Address

Istanbul/Bakırköy,
GMT +3